Pecablog
Számvetés 2018
Lassan ez az év is eltelik, valahogy sietett az a bizonyos láthatatlan óra, de elmondható ez az év ez a 2018-as év, a történések éve volt az biztos.. Most épp a nagy diófánkat nézem a kertben, a zamatos körtepálinkánk égetően vág utat a torkomon és megmarad a körte íz hosszan majd a billentyűk önálló életet kezdenek élni, miközben a karakteres blues zene adja az ütemet.
Évzáró kárászok…
Lassan vége az évnek, vizeink befagyva horgászati lehetőség alig-alig, igencsak körbe kell nézni a horgász embernek, hogy találjon horgászható vízfelületet. Én szabadságon vagyok, de nem horgászat céljából ugyan, viszem az összegyűjtött körte cefrét külön kifőzetni Hajdúszoboszlóra, kell itthonra a finom aromás méregerős körtepálinka. Persze azt tudni kell csak délutánra lesz kész a pálinka és a cefrehordók közzé befért egy botzsák is, szóval míg készül a nedű addig peca a termáltavon!!

Őszbúcsúztatás egy új versenyládáról
Lassan beesik az ajtón a tél, mindjárt fagyni fog minden éjszaka és hóesések lesznek, tehát itt a tél napokon belül. Mégis mintha november 25. napja még egy utolsó jégmentes pecát felajánlott volna nekünk és mi készséggel éltünk a lehetőséggel. Keszeges kaja bekeverve, persze csonti nincs csak pár doboz giliszta, de akkor is menjünk horgászni, még a nap is kisüt a kedvünkért.

Bővebben: Őszbúcsúztatás egy új versenyládáról
Kadarcsi telepítés novemberben
2018. november 19. napján a Kadarcsi Sport-Horgász Egyesület telepítést hajtott végre. A telepítés során 2295 kg ponty került a Kadarcsi tóba 2-3,5 kg egyedsúlyban, a halakról beszéljenek a képek:

Bővebben: Kadarcsi telepítés novemberben
Fagyos pontyok…
Már benne járunk jócskán novemberben, nem fűzök nagy reményeket a mai horgászathoz csak pihenjünk bármilyen csípős hideg is volt este, ma peca lesz. Szegény autónk, vakarni kell a jeget rendesen az ablakról, ráadásul fél óra múlva vissza is fagy az ablakra a jégréteg, szóval fagyosan kezdődik a nap.

Kicsi tó a kertek alatt…
Szép lassan el fog múlni az ősz, már csak egy hónap van hátra belőle és a szél sárga leveleket sodor tova. Menni kellene újfent valahova pihenni, direkt ezt írom és nem a horgászatot, mert nekünk Ildivel ezt jelenti a peca. Messze se akarunk menni, felhajtást nyüzsgést nem szeretjük akkor talán valahol itt a szomszédban van egy kis aranyos tavacska pár éve jártam ott, talán működik még. Egy telefonból hamar megtudom, hogy igen, akkor hát indulás.
Bővebben: Kicsi tó a kertek alatt…
Őszi method parti
Ünnep van és én sietek a sötétben a kocsimmal, de hiába is igyekszem 6-kor még október 23-án ilyenkor nem kel fel a nap, nem bizony. Kicsit szokni kell ezt az őszt, de talán majd csak kezd világosodni mire kiérek a stégre, hisz Kadarcson vagyok. Sajna egyes számban írom, Ildim lázas és beteg nem jöhet ma…











