Pecablog
Jeges kikapcsolódás
Kimerültnek érzem a nem látható akkumulátoraimat, így tél ide vagy oda, akkor is horgászni kell mennem. Nem akarok most munkahelyi dolgokra, határozatra, végzésre, jogszabályra gondolni, de még ügyfélre sem, nekem csendes magány kell a vízparton és kész ennyi és nem több! Reggel van és a ruhák előkészítve, remélem csak találok a Kócos tavon egy kis jégmentes foltot ahol horgászhatok, András tógazda elmondásából lesz az valahol…

Idei kezdés…
Elkezdődött a 2020-as évünk, de a horgászatot is meg kell kezdeni valamikor, mint minden évben. Tibi kolléga át-átjön a melóhelyen néha és nagyon szorgalmazza a téli fagyos pecát, persze a mínuszok azért nem lelkesítik a horgászt, sem a jégtakaró vizeinken. Mennyire szoktam irigykedni a Duna parti emberekre, mennyivel egyszerűbb ott pecázni mint itt, na mindegy is nekünk itt van Hajdúszoboszló és a Termál tó, ez van más lehetőség nincs.

Hazai etetőkosár, hazai gyártótól /az a bizonyos FE-ZO kosár/
Gondolná az olvasó, hogy most valamilyen reklám célú tesztírás következik, ki tudja hányadik a média piacán… Nos nem így van, én bizony a gyártóval Fekécs Zolival, nem egy és nem két pecát lenyomtam már az évek során és bizony láttam az első gyártási próbálkozásokat is.

Bővebben: Hazai etetőkosár, hazai gyártótól /az a bizonyos FE-ZO kosár/
Üdv 2020-as évünk!
Ülök a számítógépem előtt és ki tudja hány betűt leütöttem már itt, mégis oly természetességgel érzem, hogy most írnom kell, mintha így születtem volna. A táj az ablak előtt deres, a kocsik befagyva a kis tavunkon csak egy nagy karika jelzi a szabad vízfelületet, ahol az oxigént porlasztja az aranyhalaknak a pumpa, de mégis nagy-nagy csend ül a tájra és csak Mike Oldfield gitárdallamai szólnak bele a betűk kopogásába.

Tényleg az idei utolsó…
Általában ahogy közeleg az év vége, sokszor gondol az ember a következő évre és a már végig élt évét le akarja zárni. Valahogy így vagyunk ezzel mi Ildimmel is, például ma hétfő van és munkanap, de nekünk szabadság. Jól hangzik, egyikünknek sem kell bemennie a munkahelyre dolgozni, azt csinálunk amit akarunk, tehát zárjuk le ezt az évet egy horgászattal!

Bővebben: Tényleg az idei utolsó…
A decemberi Kadarcs
Mindjárt Karácsony és az emberek ilyenkor készülnek az ünnepre, a boltok megtelnek nyüzsgő vásárlókkal és terveznek valamit, ha már ünnep van. Szerintem lehet szeretni egymást ünnep nélkül is, de az utóbbi napok történései sok mosolyt csaltak az arcomra, mondhatni meglepődtem hisz én kaptam meglepetést a Feleségemtől és pont azért megyek a Kadarcsra, hogy ezen meglepetést fel is avassam…

Téli pontytelepítés Kadarcson!
A Kadarcsi tavon haltelepítés zajlott, amikor is egészséges, gyönyörű halak kerültek szép számmal a tóba:
A mai nap (2019.12.05) 4478 kg ,2-3 kg-os,
5 db 13,3-15,2 kg-os,
51 db 8-10 kg-os,
43 db 6-8 kg-os ponty került bele a Kadarcsi tóba!
November 18-án 1852 kg 2,5-3,5 kg-os pontyok lettek telepítve!











