Pecablog
Keleti gondolatok…
Sötét van, szinte még épp hogy itt a reggel és januárt mutat a naptár. Ilyenkor minden víz befagy már, de most a 2018-as évben enyhe a telünk így ezt a telet nem is igazán érzem. Lassan váltom a sebességeket, nem kapkodok ráérek egyébként is a szülővárosomba megy az autó és itt minden kedves emlék visszaköszön, de rég is születtem itt…
Országos döntők a Hajdúságban nyáron!
Rendszeresen figyelemmel kísérem a versenyhorgászatot, amióta világ-világ, érdekel engem és szeretek is finoman horgászni. Kellemes meglepetésként ért, hogy idén Hajdú-Bihar Megye területén az Országos Horgász Bajnokság döntői lesznek, nem is egy alkalommal!

Bővebben: Országos döntők a Hajdúságban nyáron!
Februári rakózás
Gyorsan kellett cselekednem a héten, hiszen várható volt, hogy valóságos özönvíz lesz esőből hazánkban hétvégén, de azt a kevés jó időt éppen pénteken még elcsíphetem. Persze meglepődtek a munkahelyen, hogy lehet ilyen hamar és gyorsan szabadságot kérni? Egyáltalán minek is kell nekem szabadság február 2-ra… Hosszú gondoltam magamban, nem magyarázom el, de a szabit megkaptam az biztos!
Hajdúsági Feeder Bajnokság 2018
Idén ötödik alkalommal kerül megrendezésre a HFB. A versenysorozat 2018-ban sok új különlegességet tartogat a feeder versenyzőknek. A helyszínekben visszatértünk a gyökerekhez: Látókép, Ohat, Látókép sorrendben.

Bővebben: Hajdúsági Feeder Bajnokság 2018
Kezdjük meg az évet, barátok közt
Eljött az új év és vele együtt a jó idő is, hisz bármily hihetetlen az időjárás jelentés tavaszi időjárásokat ígér. A kocsi szélvédőjét nem kell kapargatni és nyitott kigombolt kabátban sétálgatnak az emberek az utcán 2018-ban.. Akkor talán kezdjük is az évet horgászat szempontjából, irány a Kócos tó!

Bővebben: Kezdjük meg az évet, barátok közt
Karácsonyi peca
Már nem is akartam ebben az évben horgászni, Zolival az évbúcsúztatást megtartottuk és ennyi volt idénre. Mégis van egy kollégám a munkahelyen, aki szeretett volna karácsony előtt pár nappal horgászni, akár még pontyokat és kárászokat fogni… Nos, az évszakhoz mérten ez nem is olyan egyszerű, de mivel Debrecenben lakunk, van lehetőség átmenni Hajdúszoboszlóra és ott a meleg termálvízben horgászni egy jót.

Évbúcsúztató peca
Mindjárt vége az évnek és sötétben vezetem az autót, megyek Zoliért és talán idén utoljára dobjuk be a horgot. Az eső fáradhatatlanul esik, de már nem is csodálkozom rajta hisz az életben minden örömteli és szép pillanatnak ára van, most épp meg kell fagyni és el kell ázni, hogy a horgászat megvalósuljon, feladni sosem szabad semmit, mert tényleg ilyen az élet.











